Tournament organizers, commentators and BBO CS:


Vugraph broadcasts are free, live presentations of bridge matches.

  • Looking for archives of older vugraph matches? Click here for all matches, here for voice.
  • Trying to create a new vugraph broadcast? Click here.
  • Need to edit an existing vugraph? Click to log in.
  • Want to become a new commentator or read commentary tips? Click here.
  • Are you an existing commentator and want to sign up for events? Click to log in.

This schedule is presented in your local time zone. Match start times and end times are usually approximations.

Scheduled Vugraphs
Date/Time Event/Round Descriptions/Commentators
Saturday, 2023-02-04 Belgian National Teams finals
Royal Orée, Woluwe - Brussels, Belgium
On Saturday Honour or 1st Division, Sunday only Honour Division
10:00-12:30 Session 1/6 (2 tables)  
12:50-15:20 Session 2/6 (2 tables)  
15:30-18:00 Session 3/6 (2 tables)  
Sunday, 2023-02-05 Belgian National Teams finals
Royal Orée, Woluwe - Brussels, Belgium
On Saturday Honour or 1st Division, Sunday only Honour Division
10:00-12:30 Session 4/6 (2 tables)  
Sunday, 2023-02-05 Teltscher Ireland Trials Final
Templogue, Ireland
Final of CBAI Senior Trials
10:00-12:00 CBAI Teltscher Final 1 (2 tables)  
12:30-14:30 CBAI Teltscher Final 2 (2 tables)  
Sunday, 2023-02-05 Belgian National Teams finals
Royal Orée, Woluwe - Brussels, Belgium
On Saturday Honour or 1st Division, Sunday only Honour Division
12:50-15:20 Session 5/6 (2 tables)  
15:30-18:00 Session 6/6 (2 tables)  
Sunday, 2023-02-05 Teltscher Ireland Trials Final
Templogue, Ireland
Final of CBAI Senior Trials
15:30-17:30 CBAI Teltscher Final 3 (2 tables)  
18:00-20:00 CBAI Teltscher Final 4 (2 tables)  
Friday, 2023-02-10 Polish Premier League 2022/2023 - QFs
Warsaw, Poland
 
18:30-20:30 1st QF seg 1 of 6 (2 tables)  
20:30-22:30 1st QF seg 2 of 6 (2 tables)  
Saturday, 2023-02-11 Polish Premier League 2022/2023 - QFs
Warsaw, Poland
 
09:00-11:00 1st QF seg 3 of 6 (2 tables)  
11:00-13:00 1st QF seg 4 of 6 (2 tables)  
14:00-16:00 1st QF seg 5 of 6 (2 tables)  
16:00-18:00 1st QF seg 6 of 6 (2 tables)  
18:30-20:30 2nd QF seg 1 of 6 (2 tables)  
20:30-22:30 2nd QF seg 2 of 6 (2 tables)  
Sunday, 2023-02-12 Polish Premier League 2022/2023 - QFs
Warsaw, Poland
 
08:00-10:00 2nd QF seg 3 of 6 (2 tables)  
10:00-12:00 2nd QF seg 4 of 6 (2 tables)  
12:30-14:30 2nd QF seg 5 of 6 (2 tables)  
14:30-16:30 2nd QF seg 6 of 6 (2 tables)  
Friday, 2023-02-17 East Java Governor Cup 2023
Malang, East Java, Indonesia
East Java Governor Cup & BTC Cup
06:00-07:30 QR 1 (2 tables)  
07:45-09:15 QR 2 (2 tables)  
09:30-11:00 QR 3 (2 tables)  
Saturday, 2023-02-18 East Java Governor Cup 2023
Malang, East Java, Indonesia
East Java Governor Cup & BTC Cup
02:00-03:30 QR 4 (2 tables)  
03:45-05:15 QR 5 (2 tables)  
06:00-07:30 QR 6 (2 tables)  
08:00-09:00 SF 1 (2 tables)  
09:15-10:15 SF 2 (2 tables)  
11:30-13:00 Final 1 (2 tables)  
Sunday, 2023-02-19 East Java Governor Cup 2023
Malang, East Java, Indonesia
East Java Governor Cup & BTC Cup
02:00-03:30 Final 2 (2 tables)  
03:45-05:15 Final 3 (2 tables)  
06:00-07:30 Final 4 (2 tables)  
07:45-09:15 Final 5 (2 tables)  
Saturday, 2023-02-25 Danmark - Landsholdstræning for alle landshold
Blakset Bridgecenter, Denmark
Landsholdstræning for bruttotrupperne til de fire danske landshold (åben, dame, mix og senior)
15:30-20:30 Lørdag (2 tables)  
Sunday, 2023-02-26 Danmark - Landsholdstræning for alle landshold
Blakset Bridgecenter, Denmark
Landsholdstræning for bruttotrupperne til de fire danske landshold (åben, dame, mix og senior)
08:00-13:00 Søndag (2 tables)  
Friday, 2023-03-03 GANESHA BRIDGE OPEN TOURNAMENT
Bandung, West Java, Indonesia
 
06:45-08:15 SW1 (2 tables)  
08:30-10:00 SW2 (2 tables)  
10:10-11:40 SW3 (2 tables)  
12:30-14:00 SW4 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 GANESHA BRIDGE OPEN TOURNAMENT
Bandung, West Java, Indonesia
 
01:00-02:30 SW5 (2 tables)  
03:40-05:10 SW6 (2 tables)  
06:00-07:30 SW7 (2 tables)  
07:45-09:15 F1 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 Final White House Topcircuit 2023
Witte Huis, Amsterdam, Netherlands
16 of the top Dutch pairs play a two day final after four qualifying heats; butler scoring
09:30-13:00 Session 1/4 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 GANESHA BRIDGE OPEN TOURNAMENT
Bandung, West Java, Indonesia
 
09:45-11:15 F2 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 Danmark - 1.division - weekend 4 - 2022/2023
Blakset Bridgecenter, Denmark
 
11:30-14:00 Runde 9_1: Konow mod Pharmaservice (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 GANESHA BRIDGE OPEN TOURNAMENT
Bandung, West Java, Indonesia
 
12:30-14:00 F3 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 Final White House Topcircuit 2023
Witte Huis, Amsterdam, Netherlands
16 of the top Dutch pairs play a two day final after four qualifying heats; butler scoring
13:30-17:00 Session 2/4 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-04 Danmark - 1.division - weekend 4 - 2022/2023
Blakset Bridgecenter, Denmark
 
14:30-17:00 Runde 9_2: Konow mod Pharmaservice (2 tables)  
18:30-21:00 Runde 10_1: ikke besluttet (2 tables)  
Sunday, 2023-03-05 GANESHA BRIDGE OPEN TOURNAMENT
Bandung, West Java, Indonesia
 
01:30-03:00 F4 (2 tables)  
03:15-04:45 F5 (2 tables)  
06:00-07:30 F6 (2 tables)  
07:45-09:15 F7 (2 tables)  
Sunday, 2023-03-05 Danmark - 1.division - weekend 4 - 2022/2023
Blakset Bridgecenter, Denmark
 
08:00-10:30 Runde 10_2: ikke besluttet (2 tables)  
Sunday, 2023-03-05 Final White House Topcircuit 2023
Witte Huis, Amsterdam, Netherlands
16 of the top Dutch pairs play a two day final after four qualifying heats; butler scoring
09:30-12:00 Session 3/4 (2 tables)  
Sunday, 2023-03-05 Danmark - 1.division - weekend 4 - 2022/2023
Blakset Bridgecenter, Denmark
 
11:30-14:00 Runde 11_1: ikke besluttet (2 tables)  
Sunday, 2023-03-05 Final White House Topcircuit 2023
Witte Huis, Amsterdam, Netherlands
16 of the top Dutch pairs play a two day final after four qualifying heats; butler scoring
12:45-16:15 Session 4/4 (2 tables)  
Sunday, 2023-03-05 Danmark - 1.division - weekend 4 - 2022/2023
Blakset Bridgecenter, Denmark
 
14:30-17:00 Runde 11_2: ikke besluttet (2 tables)  
Wednesday, 2023-03-15 2023 JAPAN spring Intercollege championship
Kyoto, Japan
qualifying round
00:30-02:30 RR1 (2 tables)  
03:00-05:00 RR2 (2 tables)  
06:00-08:00 RR3 (2 tables)  
08:30-10:30 RR4 (2 tables)  
Thursday, 2023-03-16 2023 JAPAN spring Intercollege championship
Kyoto, Japan
qualifying round
00:30-02:30 RR5 (2 tables)  
03:00-05:00 RR6 (2 tables)  
06:30-08:30 RR7 (2 tables)  
Saturday, 2023-03-18 2023 JAPAN spring Intercollege championship Final
Kyoto, Japan
Final
00:30-02:30 Segment1 (2 tables)  
03:00-05:00 Segment2 (2 tables)  
Sunday, 2023-03-19 2023 JAPAN spring Intercollege championship Final
Kyoto, Japan
Final
00:30-02:30 Segment3 (2 tables)  
03:00-05:00 Segment4 (2 tables)  
Sunday, 2023-03-19 2023 JAPAN spring East-West Match
Kyoto, Japan
 
06:30-09:30 Segment1 (2 tables)